SLOVENSKÝ HOROR (Ako Božena Tupá zavraždila svojho manžela)

Rodinná dráma: Večerná hádka skončila útekom Boženy T. od svojho muža Karčiho

K rodinnému nešťastiu došlo minulý týždeň vo štvrtok večer v jednom z rodinných domov v obci Tirpákovo. 42- ročný Karči T. sa vyhrážal svojej žene Božene T.  ako aj prítomným rodinným príslušníkom, že ich všetkých pozabíja. Po prudkej hádke odišla Božena T. z domu a niekoľko dní bola nezvestná. Polícia hľadala Boženu T. márne. Akoby sa po nej zľahla zem. Rodina nemala o hľadanej žiadne informácie, netušila, ani kde by sa mohla zdržiavať. Včera bola nezvestná videná v Bratislave, 123 kilometrov od domova v Divadle Meteorit na Čulenovej ulici. Snažili sme sa spojiť s vedením Divadla. Ako uviedol riaditeľ Divadla Meteorit Robert Csontos: “Božena Tupá hľadala azyl pre týrané ženy, keďže jej muž Karči je násilníckej povahy. Našla ho u nás v divadle. Božena sa rozhodla, že svoju pravdivú spoveď o živote s Karčim poskytne verejnosti na doskách Divadla Meteorit.

Božena Tupá (30) žila v obci Tirpákovo. Do povedomia verejnosti sa dostala najmä svadbou s bossom dunajsko-stredskej mafie Karčim T. Božena Tupá sa momentálne zdržiava v Divadle Meteorit, ktoré jej poskytlo azyl v tejto neľahkej životnej situácii.

Hrajú: Róbert Csontos, Andrea Halászová, Peter Perger, Lucia Oriešková, Monika Vontszemuova, Jana Holková, Jakub Rampáček, Mojmír Procházka, Emil Fejtl

Hudobný dramaturg: BBC

Scéna: Szerafita

Kostýmy: Monika Vontszemuova

Réžia: Róbert Csontos