CELODENNÝ ŠKOLSKÝ VÝLET DO RÍŠE ROZPRÁVOK

Dovoľte aby som sa Vám predstavil. Som veľvyslanec Ríše rozprávok Sir. Augustín Kdebolotambolo.

Mojou úlohou je strážiť detskú radosť ako najväčší svetový poklad. Svätosväte viem, že máte vo Vašom školskom kráľovstve nesmierne veľa povinností. Starostlivosť o múdre hlávky detí je určite náročná a preto si zaslúžite kráľovskú odmenu. Dobré chýry o Vašich šikovných žiakoch prišli aj k nám do Ríše rozprávok. Bude nám veľkou cťou na konci školského roku pripraviť pre Vašich žiakov fantastické prekvapenie.

Čo iné ako rozprávkový celodenný školský výlet  ?  Kam inam ak nie k nám do Ríše rozprávok ?

Keď ste teraz na pochybách, že Rozprávková ríša neexistuje, dovoľte mi aby som Vás vyviedol z omylu. Rozprávková ríša sa totiž nachádza v malej dedinke Megyer v Maďarsku (presnú adresu nájdete nižšie v sekcii organizačné pokyny) . Nebojte sa, nie je to príliš ďaleko od Vašej školy. Je to malebné miesto obklopené prírodou. Táto dedinka nemá obyvateľov lebo, počas celého roku slúži výlučne na rekreáciu a turizmus. Pred koncom školského roku sa však premení na Rozprávkovú ríšu kde Vás bude čakať nespočetne veľa prekvapení.

Na aký program sa môžete tešiť ?

1.       Divadelné predstavenie :  Soľ nad zlato

V centre dedinky sa objaví veľký, divadelný stan a vyrastú nádherné kulisy. Rozsvietia sa divadelné reflektory a na javisku bude Maruška presviedčať kráľa, že obyčajná soľ má cenu zlata. Vaši žiaci si budú môcť pozrieť krásnu, tradičnú, ľudovú rozprávku v divadelnom prevedení – Soľ nad zlato.

2.       Workshopy s umelcami a malý výchovný koncert.

V každom z domčekov v dedinke sa deti budú môcť stretnúť s rozprávkovými bytosťami a svojimi vedomosťami ich budú musieť presvedčiť, aby od nich získali tajnú mapu k pokladu.

Rozprávkový domček  Vodníka Hudobníka č.1  – Výchovný koncert

Zázračná flauta a vodníkov orchester – Hudobný workshop.

Vodníci hrávajú pri jazerách, pri svite mesiaca, tentokrát spravia výnimku a pre Vašich žiakov pripravia malý výchovný koncert. Účinkujú v ňom svetoznámi žabiaci a vodníci. Účasť neodmietla ani operná diva ropucha Klára z La Scala. Pre deti majú aj prekvapenie. Za svoju snahu získajú kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Rozprávkový domček  Soľ nad zlato č.2

Zázračný matematický domček Kráľa z rozprávky Soľ nad Zlato. Kráľ je veľmi nešťastný celé dni počíta svoj poklad a nejako mu to nevychádza. Hľadá skutočný poklad a bude potrebovať Vašu pomoc. Za svoju snahu získajú deti kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Rozprávkový domček Zhavranených bratov č. 3   Textilný workshop

Sestra zhavranených bratov šije košele a už od začiatku školského roku sa jej nedarí. Keď bola malá, chcela byť módna návrhárka a s žiadnou z košieľ nie je úplne spokojná. Preto čaká na deti , aby jej ich pomohli vyzdobiť. Za svoju snahu získajú deti kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Rozprávkový domček nešťastnej spisovateľky – princeznej Škrabopisky č.4

Prečo sa naša Škrabopiska trápi ? Žiadna z jej rozprávok nemá šťastný koniec. Má síce zápal spisovateľského čreva, ale ani jeden z príbehov nekončí šťastne a už vôbec nemá ponaučenie. Jej dom je plný pokrčených papierov, pretože žiaden príbeh nevedela dopísať. Preto čaká na pomoc malých, šikovných spisovateľov. Za svoju snahu získajú deti kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Rozprávkový tanečný domček č.5

Princezné v ňom už pretancovali všetky topánky a aj kráľ Fedor sa už takmer zbláznil, lebo im musel stále kupovať nové a nové črievičky. No a teraz sa princezné rozhodli, že budú vyučovať tanec a otvorili si v Ríši rozprávok vychýrenú školu tanca. Na kurz sa prihlásila aj Popoluška s princom, aby si natrénovali svoj svadobný tanec. Za svoju snahu získajú deti kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Jablkový rozprávkový domček Snehulienky a macochy č.6

Macocha a Snehulienka sa konečne udobrili. Macocha sa zmierila s tým, že nie je najkrajšia na svete a rozhodla sa piecť jablkové koláče. Trpaslíci jej pomáhajú. Miešajú cesto a pečú štrúdle. Pomôžte im vymyslieť nový jablkový recept na kráľovský jarmok. Za svoju snahu získajú deti kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Rozprávkový domček smiechu č.7

Smutná princezná sa rozhodla zorganizovať súťaž vtipov. Už ju nebavilo stále počúvať nudných princov, rozveseľovačov a komediantov. Rozhodla sa zavolať deti, lebo len tie vedia najlepšie ako bolí brucho od smiechu. Za svoju snahu získajú deti kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

Rozprávkový domček dúhového kúzelníka Tomáša č.8

Čarovať sa dá nielen kúzelníckou paličkou, ale aj farbami. Farbami čaruje Tomáš spolu s vílami Jarou, Letom, Jeseňou a Zimou. Spolu nachytali zábavný maliarsky workshop, kde si deti môžu vyskúšať rôzne výtvarné techniky. Za svoju snahu získajú žiaci kúsok zázračnej mapy, ktorá ich môže doviesť k rozprávkovému pokladu.

3.       Hľadanie strateného pokladu

Zázračný rozprávkový háj ukrýva stratený poklad.

Keď deti získali všetky časti rozprávkovej mapy pokladu, čaká ich dobrodružná výprava. Za malebnou dedinkou je krásna lúka, kde rozprávkové bytosti schovali poklad. Tu si môžu malý návštevníci oddýchnuť alebo zahrať sa na schovávačku či naháňačku s princeznami, vodníkom či kúzelníkom.

Tešíme sa na vás deti!

Organizačné pokyny:

Miesto realizácie podujatia

Dedinka Megyer sa nachádza v Maďarsku v kraji Veszprém

Adresa: Megyer 8348, Maďarsko

Od hraničného priechodu Bratislava – Rajka: 161 km

Od hraničného priechodu Komárno – Komárom: 135 km

Od hraničného priechodu Medveďov – Vámosszabadi ( Győr) : 107 km

Od hraničného priechodu Štúrovo – Ostrihom: 184 km

https://www.google.com/maps/place/Megyer,+8348+Ma%C4%8Farsko/@47.0653079,17.1604359,14z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47693fa8de5eb35f:0x400c4290c1ecfe0!8m2!3d47.0614072!4d17.1917368

 

Termíny realizácie podujatia / Ríša rozprávok bude mať svoje brány otvorené v termínoch:

05. júna (pondelok) od 10.00 hod

06. júna ( utorok) od 10.00 hod

07. júna (streda) od 10.00 hod

08. júna (štvrtok) od 10.00 hod

09. júna (piatok) od 10.00 hod

Podujatia začínajú vždy o 10:00 hodine a budú trvať do 15:30 hodiny.

Pozor! – V Ríši rozprávok vieme privítať denne maximálne 300 detí.

Organizačné pokyny

Autobusy zaparkujú na vyhradenom parkovisku v dedinke, podľa pokynov koordinátorov.

Po príchode sa zoznámite s rozprávkovými sprievodcami. Všetci účastníci budú rozdelený do menších skupín a zúčastnia sa pripraveného programu.

BLOK A PROGRAM

10:15 do 11:00 Divadelné predstavenie – Soľ nad zlato/ trvanie 45 minút /

11:00  do 11:45 Obed / Ponúkame Vám vybrať si z dvoch možností obedového menu /

12:00 do 14:00 Interaktívne kreatívne workshopy v rozprávkových domčekoch s umelcami

14:00 do 15:00 Hľadanie rozprávkového pokladu s rozprávkovými bytosťami a voľná zábava na lúke

15:00 do 15:30 Olovrant a rozlúčka s Rozprávkovou ríšou

 

PROGRAM BLOK B.

10: 00 do 12:00  Interaktívne kreatívne workshopy v rozprávkových domčekoch s umelcami

12:00 do 12:45 Obed /Ponúkame Vám vybrať si z dvoch možností obedového menu/

13:00 do 13:45 Divadelné predstavenie – Soľ nad Zlato / trvanie 45 minút /

14:00 do 15:00 Hľadanie rozprávkového pokladu s rozprávkovými bytosťami a voľná zábava na lúke

15:00 do 15:30 Olovrant a rozlúčka s Rozprávkovou ríšou

 

Cena celodenného výletu je 23,-  €. V cene je zahrnutý aj obed a olovrant. Pedagogický dozor za výlet vrátane obedu a olovrantu neplatí . Vstupné na predstavenia a workshopy je zahrnuté v celkovej cene výletu.

Podujatie je vhodné pre žiakov prvého stupňa ZŠ a deti MŠ  / od 5. do 11 rokov /

Autobusovú dopravu do dedinky Megyer si organizuje každá škola individuálne.

Školský výlet do Ríše rozprávok pre Vás pripravilo Medzinárodné divadlo Meteorit.

www.meteorit-theatre.com

Ako funguje rezervácia?

1.Stačí nám napísať, ktorý termín Vám vyhovuje a koľko žiakov / detí  sa plánuje zúčastniť podujatia.

2. Preveríme voľné miesta a budeme Vás spätne kontaktovať. Mailom Vám potvrdíme či vybraný termín je ešte k dispozícií.  Na základe tohto potvrdzujúceho mailu, bude možné realizovať záväznú rezerváciu.

3.Na záväznú rezerváciu je potrebné uhradiť  vopred 50% z celkovej ceny školského výletu na účet divadla Meteorit. Detaily účtu Vám pošleme spolu so záväzným rezervačným e-mailom. ( Zároveň Vás prosíme o úhradu najneskôr do 10.dní od obdržania rezervačného e-mailu). V prípade že nebude záloha uhradená, Vaša rezervácia na daný termín nebude platná. )

4.Po obdržaní platby Vám bude mailom odoslaná zálohová faktúra. Zostatkovú cenu za podujatie je potrebné uhradiť v hotovosti na mieste. Celková cena sa prispôsobí reálnemu počtu žiakov, ktorí sa na podujatí zúčastnia (ak by sa počet žiakov znížil v dôsledku choroby a pod.) Na mieste Vám budú odovzdané všetky potrebné účtovné doklady.

V prílohe mailu nájdete aj rozprávkovú mapu našej ríše.

 

(Ohľadom výberu obedu a olovrantu z nižšie uvedenej ponuky Vás budeme kontaktovať e-mailom. Výber obedu a olovrantu sa upresní najneskôr do konca apríla 2023.)

 

6.Na obed ponúkame výber z dvoch možností:

Obed A

Gulášová polievka
Špagety

Obed B

Zeleninová polievka
Báčske ryžové mäso

Na olovrant ponúkame výber z dvoch možností:

Olovrant A

Sendvič, ovocie, zákusok

Olovrant B

Jogurt s müsli, ovocie, zákusok

 

Čo Vás ešte čaká v tomto školskom roku ?

Dovoľte mi prosím, aby by som Vás ako Veľvyslanec Ríše rozprávok postupne informoval o všetkých našich aktivitách, ktoré sme v našej krajine pre deti pripravili. Môžete sa tešiť na sériu detských divadelných predstavení, umeleckých workshopov a súťaží. Bude mi cťou, sprevádzať Vás našim bohatým rozprávkovým programom.

Ak Vás náš program zaujal kontaktujte nás na adrese: ticket@festivalmeteorit.com

meteorit.theatre@gmail.com

RÍŠE ROZPRÁVOK

korok