DRAMATICKÝ KURZ PRE DOSPELÝCH – KURZ ROZVOJA OSOBNOSTI / OD 19. SEPTEMBRA OTVÁRAME NOVÚ SKUPINU / REGISTRÁCIA OTVORENÁ

KURZ ROZVOJA OSOBNOSTI / DRAMATICKÝ KURZ

KURZ KOMUNUKÁCIE - S DRAMAPEDAGOGICKÝMI METÓDAMI - PRE DOSPELÝCH
(3-mesačný kurz v medzinárodnom divadle Meteorit)
Cítite často úzkosť, keď musíte hovoriť pred viacerými ľuďmi?
Máte problémy so socializáciou?
Máte pocit, že by ste sa mali zlepšiť v oblasti sebauvedomenia?
Zlyhávajú často vaše komunikačné schopnosti, keď vyjadrujete svoje myšlienky?
Chceli by ste posilniť vaše sebavedomie, aby ste dosiahli svoje ciele?
Alebo len chcete netradične tráviť svoje voľné chvíle v divadelnom prostredí s príjemnými ľuďmi a tvoriť?

Ak ste sa v ktoromkoľvek bode spoznali a chcete to zmeniť, neváhajte! Vezmite kontrolu do vlastných rúk a prihláste sa! Čarovné prostredie divadla a naše dramapedagogické metódy zaručene vyvedú na povrch vaše doteraz skryté schopnosti, aby ste mohli úspešne účinkovať na „javisku života“.

V Medzinárodnom divadle Meteorit už dvanásty rok úspešne prebiehajú kurzy rozvoja osobnosti – Dramatické kurzy pre dospelých. Za toto obdobie ich absolvovalo viac ako 3500 frekventantov a ZMENILI SVOJ ŽIVOT POZITÍVNYM SMEROM.

Pre veľký záujem OTVÁRAME OD 19.9.2023 NOVÚ SKUPINU

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE:

Začiatok kurzu: 19. september 2023 (utorok)
Miesto konania kurzu: Medzinárodné divadlo Meteorit (Gajova 4, Bratislava I)

Trvanie kurzu: 3 mesiace, 12 stretnutí (12 x 2 hodiny) každý utorok od 19.45 do 21.45

Odporúčaná veková kategória: od 18 rokov (horná veková hranica nie je ohraničená)

O Kurze

Dramatický kurz nie len pre tých, ktorí sa chcú stať umelcami…

CHCEŠ SPOZNAŤ SÁM SEBA?
CHCEŠ SA ZLEPŠIŤ V KOMUNIKÁCII? 
CHCEŠ BYŤ HERCOM?ALEBO LEN CHCEŠ NETRADIČNE TRÁVIŤ SVOJE VOĽNÉ CHVÍLE V DIVADELNOM PROSTREDÍ S PRÍJEMNÝMI ĽUĎMI?

OD 19. SEPTEMBRA MÔŽEŠ V DIVADLE METEORIT POČAS 3 MESIACOV

TOTO VŠETKO ZAŽIŤ!

 

Vedúci lektor kurzu: Róbert Csontos – herec, režisér

Kurz končí predstavením spoločnej divadelnej hry.
POZOR! – dňa 31. októbra (utorok) sa kurz nekoná.

Slávnostný záver kurzu sa uskutoční 12. decembra (utorok) o 19.00 hod

Účastnícky poplatok: 384,- EUR ( na celé trvanie kurzu )

Uhradený registračný poplatok je nevratný.
V prípade, že sa neviete kurzu zúčastniť z akéhokoľvek dôvodu, môžete kurz presunúť na nasledovný možný termín, kde vás bez problémov preregistrujeme.

 

V kurze nie sú vítaní len ľudia, ktorí chcú v budúcnosti pracovať v divadle, vo filme alebo médiách, ale aj tí záujemcovia, ktorí by chceli v každodennom živote lepšie komunikovať, mať viac sebadôvery a zlepšiť sa v nadväzovaní spoločenských kontaktov.
Tí, čo neplánujú kariéru v spomínaných oblastiach, môžu rôznymi cvičeniami rozvíjať svoje komunikačné schopnosti, sebadôveru a schopnosť adaptovať sa, pričom cviky sú vždy individuálne prispôsobené účastníkom kurzu. Priateľská a nápomocná atmosféra na kurze garantuje osobnostný vývin, ktorý vás v zamestnaní i mimo neho iste povedie k úspechu. Práca na kurze môže byť prvým krokom na ceste k sebapoznaniu. Na záver kurzu v spolupráci s jeho účastníkmi uvedieme spoločne divadelnú hru.


,,Všetci túžime po kvalitnejšom živote, spokojnosti a sebarealizácií. Netušíme, že stačí odhaliť kvality, ktoré v sebe ukrývame. Otvoriť sa a čerpať silu zo svojho vnútorného prostredia. Mnohí nemajú potuchy o vlastných možnostiach, ktoré prehlušia vnútorné obavy a spochybňovanie.

Existujú techniky a cvičenia ako stimulovať tento proces uvedomovania si vlastnej prirodzenej identity. Je veľkým omylom myslieť si, že dobrí herci na javisku hrajú.

Dobrí herci nehrajú- existujú.

Existovať je dobrodružstvom. Budete prekvapení aké veci budú prirodzene a bez veľkej námahy vstupovať do vašich životov. Často si myslíme, že strach a uzavretosť sú pre naše okolie neviditeľné, ale nie je to tak. Práve naopak, okolie podvedome vníma všetky naše pocity. Naše negatívne skúsenosti so svetom sú častokrát odrazom našich obáv a strachu. Byť autentická a prirodzená osobnosť je zážitok. Každý potrebuje zážitky. Len dovoľ, aby stretnutie s tebou bolo nekonečným pôžitkom nielen pre teba, ale aj pre tvoje okolie. EXISTUJ !

Vydáme sa na cestu, ktorá je bezhraničná – lebo aj farby tvojej osobnosti, ktorú sebe skrývaš sú nevyčerpateľným zdrojom schopností a ich využívanie ovplyvňuje množstvo vecí v našej každodennej realite.“

Tešíme sa na teba!

Róbert Csontos
Vedúci lektor kurzu

Bližšie informácie ochotne poskytneme na
telefónnom čísle: 0907 132 616

Galéria

Markéta D.
Read More
Kurz som zacala navstevovat v roku 2014, na odporucanie kamaratky s ktorou som sa stretla den pred mojim nastupom do nemocnice na zaciatku dlhej liecby, ktoru som mala pred sebou. Po jej opise kurzu som vedela, ze raz sa tam prihlásim aj ja…a po niekolkych mesiacoch, po skonceni najnáročnejšej etapy liecby, som sa na kurz prihlásila. Prešlo takmer desať rokov a na kurzy chodim stale. Divadlo, kurzy,cvicenia: to je psychohygiena, zabava, oddych, spoznanie samého seba, prekonávanie hranic. V divadle moze byt kazdy tym kym chce a moze robit to co chce. Kurz odporúčam presne pre vyssie spomenute kvality a charakteristiky, ktore Meteorit a ludia co ho vytvárajú ma. Je to nevídaný prirodny ukaz. Režisér vytvoril jedinečný paralelny Vesmir, do ktoreho uz chcem patriť navždy a mal by to vyskusat kazdy, kto citi, ze jeho život potrebuje novu dimenziu.
Alena
Read More
Na Dramatický kurz / kurz rozvoja osobnosti som sa prihlásila, pretože som chcela čeliť svojmu najväčšiemu strachu - strachu z verejného vystupovania. Pred pár rokmi som kvôli tomu absolvovala aj známy rečnícky kurz avšak bez výraznejšej zmeny, neodvážila som sa postaviť pred publikum a rečniť. Zmena nastala až po kurze v Divadle Meteorit. Vďaka citlivému prístupu pána režiséra a cvičeniam, ktoré na kurze robíme si vystupovanie na pódiu začínam užívať. V bežnom živote pri komunikácii s ľuďmi som uvoľnenejšia a otvorenejšia. Celkovo sa mi zlepšila kvalita života a oveľa ľahšie dokážem svojmu okoliu povedať, čo potrebujem. Dovolím si tvrdiť, že tento kurz mi zmenil život a odporúčam ho každému.
Mariana Trstikova
Read More
Kurzy rozvoja osobnosti v divadle Meteorit boli pre mna splnenym snom o ucinkovani v divadle. Cvicenia, praca s kolegami, hlasom, prejav, pohyb a k tomu cela tvorba divadelneho predstavenia, bolo vystupenie z komfortnej zony, neskutocny zazitok, spoznanie samej seba a uzasnych ludi okolo. Kazdemu, kto sa zaujima o divadlo, chce na sebe pracovat, zlepsit svoj prejav a vystupovanie na verejnosti to odporucam. Nejde o to, dokazat nieco sebe, ale naucit sa o sebe viac, ako clovek caka. S pokorou, respektom a otvorenym srdcom.
Magdaléna
Read More
Čo mi dáva divadlo Meteorit? Na prvý kurz som sa prihlásila, lebo som chcela okúsiť ten pocit stáť na doskách, ktoré znamenajú svet...chcela som si vyskúšať na vlastnej koži či dokážem existovať/interpretovať divadelné postavy ...bola to len taká túžba dotknúť sa pozlátka.... Našťastie som včas pochopila, že cieľom dramatického kurzu je niečo úplne iné.... niečo, čo ma posunie vpred v mojom živote, obohatí v mojom vnímaní, otvorí mi oči, pomôže mi nájsť cestu k samej sebe a pochopiť ľudí a vzťahy vôkol mňa. Navštevujem dramatické kurzy už ôsmu divadelnú sezónu a viem, že mám pred sebou ešte dlhú a krásnu cestu sebaspoznávania skrze rôzne cvičenia na vnímanie partnerov/priestoru, skrze divadelné postavy....a v neposlednej rade vďaka patrí Róbertovi Csontosovi, ktorý nás na kurzoch vedie a sprevádza, aby sme si mohli dovoliť prežívať to čo cítime "tu a teraz"....
Betka
Read More
Meteorit... Skutočný život a svet v takom mensom svete a predsa tak velky. Je to ovela viac ako divadlo. Miesto, kde masky su zbytocne a nemusis nic hrat. Chces sa dozvedieť o sebe viac, ci spoznat kopec skvelých ľudí, zabavit sa, alebo len tak existovať, byť? Tak príď medzi nás. Ja si plním detsky sen. Ale dava mi to ovela viac. Stále a stále objavujem niečo nové, čo ma v zivote posúva dopredu, stale je co objavovat a rozvijat. Ďakujem Robert Csontos za mnozstvo krasnych zazitkov a mnoho prilezitosti objavovat zivot. Su to dosky, co znamenaju nielen svet, ale aj skutočný život na malom javisku.
Petra Štangová
Read More
Ak vás vaša duša požiada, aby ste sem zašli, nepýtajte sa jej prečo. Nebojujte, nehľadajte odpoveď. Len ticho načúvajte a vnímajte. Získate to, čo hľadáme všetci. Dobré vzťahy, priateľov, lásku. Môžete si tu zažiť všetko, pretože TU je dovolené všetko. Meteorit počas svojho preletu atmosférou stratí väčšinu svojej hmoty. Ak dopadne na zemský povrch neostane ho veľa. Divadelný Meteorit je však niečo absolútne. Zanechá vo vás množstvo energie, jednoducho vám ju odovzdá ak sa rozhodnete ju prijať. Dodá vám silu bojovať, milovať, žiť a usmievať sa. Ľudia, ktorí ho tvoria sú vašimi očami cez ktoré vidíte svoj lepší a krajší obraz v budúcnosti. Tento Meteorit nepremrhá pri svojom prelete ani jeden mikrogram svojej energie, pretože tá sa rozptýli vo vás. A vy sa nájdete.
Mirka N.
Read More
Stať sa jednou z pravidelných účastníčok dramatických kurzov v Meteorite od 10/2021 bolo jedným z najlepších rozhodnutí v náročnej etape môjho života. V jednaní a rozhovoroch s inými ľuďmi som viac otvorená a sebaistá, viac si dokážem uvedomiť účinky môjho osobného vplyvu na druhých, viem ľahšie preklenúť negativizmus okolia a viac si cením svoju vlastnú hodnotu. Kurzy v Meteorite rozhodne odporúčam, pretože hravou formou, pomocou rôznych zaujímavých cvičení, som sa naučila lepšie rozoznávať emócie, používať hlas, držanie tela aj využívať priestor na vyjadrenie mojich pocitov, nálady a postojov. Čo som sa naučila o sebe samej sa stalo mojou súčasťou. Ďakujem vedeniu divadla Meterorit za vytvorenie príjemného a bezpečného prostredia, v ktorom človek môže zistiť kým je a spoznať samého seba podstatne lepšie.
Iveta
Read More
Kurz rozvoja osobnosti som začala navštevovať pretože ma kamarátka úplnou náhodou zobrala na predstavenie jej známeho ktorý navštevoval toto divadlo. Keďže som bola v obdobi skúšania nových veci hneď sa mi to zapáčilo . Cvičenia ktoré sa robia na kurzoch mi veľmi pomohli v naučení sa vnímania druhých ľudí a tým lepšej komunikácii , pochopenia , srdečnejšiemu venovaniu času druhému človeku , spoznala som veľa nových dobrých ľudí. Keďže toto divadlo navštevujem už 5 rokov stalo sa to mojim najobľúbenejším hobby , miestom na oddych po práci , miestom kde “všetky emócie sú dovolené”a odporučila by som to všetkým ,ktorí chcú v živote zmenu , nové hobby , chcú sa naučit lepšej komunikácii aj ľudom ktorí majú trému , sú introverti ale naopak aj extroverti , pripadne aj ľudom ktorí majú radi divadlo.. povedala by som že všetkým ktorí chcú zažiť niečo nové, v niečom sa prekonať a prídu s otvoreným srdcom.
Eva
Read More
Už nejaký čas som si uvedomovala, že sa moje vnímanie a život rozvíja príliš jednostranne. Stotožnila som sa s rolami, ktoré sú dané rodinou, predmetom štúdia, prácou, ktorou sa živíme, prostredím. Ale to nie som ja, alebo aspoň nie celá ja. Každá osobnosť v sebe skrýva mnoho stránok, farieb, odtieňov. Cítila som potrebu vyskúšať si aspoň na chvíľu stať sa niekým iným. Vrátiť do času, keď ste sa ešte slobodne mohli rozhodnúť , kým sa stanete. Keď som sa dozvedela o divadle Meteorit, neváhala som ani chvíľu.Bola to jediná možnosť, ktorú som našla, kde neexistuje veková diskriminácia účastníkov. Nebolo to do 25, ani do 39 rokov!!! Ja som mala už pri prvom stretnutí s Meteoritom oveľa viac. Potvrdila som si, to čo som už vlastne vedela. Vždy, v každom veku, v každej situácii máte slobodu voľby. Je to inšpirujúce a oslobodzujúce. Stačí sa rozhliadnuť a vykročiť. Pridala som si do života nové - už tretie motto: „... to, čo si nosíš v sebe, Ti nikto nemôže vziať.“ (Dr. Edith Eva Eger). V Meteorite a komunite okolo neho so stretla skvelých, inšpirujúcich a aktívnych ľudí. Sú pre mňa únikom pred „zlobou, rozhádanosťou a hate-om“ v spoločnosti. Môžete slobodne otvoriť dušu, prejaviť emócie, môžete vždy a znova prežívať príbehy. Tie večné, nesmrteľné, ale aj moderné a inovatívne. Róbert Csontos sa nebojí žiadnej témy a hlavne verí vo Vaše sily. A spolu dokážete aj nemožné.
Zuzana Frešo
Read More
Kurzy v Meteorite mi zachránili život 🙂 Po dvoch materských som sa cítila vo väčšine prípadov len ako matka, nemala som čas na seba, resp. nevedela som si ho na seba nájsť. Až raz ma kamoška nahovorila na kurz. Pamätám si presne moment, keď som si v divadle umývala na záchode ruky, pozrela som sa do zrkadla a uvedomila som si samú seba. V tom momente som nebola matka, bola som to opäť JA. Odvtedy sa veľa v mojom živote zmenilo, som šťastná a už aj tretiu materskú divadelníčim s mojimi novými dôvernými priateľkami a priateľmi z Meteoritu. Daco take? Inak som sa aj dojala, ze aka som vdacna
Martina
Read More
Moja túžba hrať v divadle bola vždy veľká, vždy keď som chodila do divadla som si vravela, ako by som sa hneď k hercom pridala. Kurzy sú úplne zázračné, človek ani netuší, čo dokáže vzájomná energia, ktorú dávame a prijímame, vytvoriť. Spojenie ľudí prinieslo vždy takú krásnu atmosféru a mňa vždy najviac teší, že môžeme svojim dielom urobiť radosť druhým. Odporúčam skutočne všetkým bez ohľadu na vek, objavíte v sebe nepoznané a dokážete to pretaviť do reálneho života.
Anežka
Read More
Naucila som sa tu to, co som niekde na pol ceste zivotom stratila: sustredit sa v komunikacii na partnera a byt duchom plne pritomna na danom mieste a v danom momente, TU a TERAZ! DAKUJEM
Previous
Next
korok