Vipassana meditácia pre začiatočníkov – trojdňový tichý ústup / PLNE OBSADENÉ

Kedy sa tábor koná?

od 15. septembra (piatok / štátny sviatok) do 17.septembra (nedeľa) 2023

V tábore sa stretneme v piatok (15. septembra) o 12.00 hod. Z tábora odchádzame v nedeľu o 17.00 hod.

Kde sa tábor bude konať?

V nádhernom prostredí, uprostred lesa, v blízkosti Banskej Bystrice. Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách.

Presnú adresu pošleme najneskôr týždeň pred začiatkom tábora.

Registrácia: 

info@meteorit-theatre.com

O tábore

trojdňový tichý ústup

 

Úvod do meditácie Vipassana

 

Keď sa Budhu spýtali, na čo je dobrá meditácia, odpovedal: „Meditujeme, aby sme videli veci také, aké v skutočnosti sú.“ V našom každodennom živote nie sme v realite. Nevidíme veci také, aké sú, pretože buď prebývame v minulosti, alebo sa obávame o budúcnosť. Naše myšlienky a emócie nás vedú namiesto toho, aby sme pozorovali svoj život a seba s vedomou pozornosťou a jemným prijatím.

Počas meditácie Vipassana sa snažíme o správne pochopenie podstaty psycho-fyzických javov, ktoré sa objavujú v našom tele. Len preto, aby sme vedeli odpovedať na jednoduchú otázku: čo teraz?

Vedúci lektor tábora: Róbert Csontos, Lektor na Vipassana meditáciu, life couch, režisér

 

Čo je to Vipassana:

Meditácia Vipassana sa zameriava na najvyššie duchovné hodnoty: úplné oslobodenie a osvietenie. Vipassana ničí tri príčiny nešťastia: túžbu, odmietanie a nevedomosť.

Počas tábora prosíme dodržiavať nasledovné pravidlá:

Vznešené ticho

Všetci študenti musia dodržiavať vznešené ticho od začiatku kurzu až do posledného dňa. Vznešené ticho znamená úplné ticho tela, reči a vedomia. Žiadame vás, aby ste sa vyhli akejkoľvek komunikácii s ostatnými študentmi.

Strava

Počas tábora bude zabezpečená vegetariánska strava. Ak niekto potrebuje špeciálnu diétu zo zdravotných dôvodov, dajte nám vedieť pri prihláške.

Oblečenie

Odporúčame pohodlné oblečenie.

Vonkajšie vzťahy

Pred ukončením kurzu nie je povolená komunikácia s vonkajším svetom. Týka sa to správ, telefonátov alebo prijímania návštev. Komunikačné a elektronické zariadenia musia byť odovzdané vedeniu do konca kurzu. V prípade núdze môžu priatelia alebo rodinní príslušníci kontaktovať organizátorov.

Hudba, čítanie a písanie

Hudobné nástroje, rádio a pod. používanie nie je povolené. Na kurz si nenoste materiál na čítanie ani písacie potreby. Študenti by sa nemali rozptyľovať písaním poznámok.

Účastnícky poplatok:  248,- Eur / osoba

(Registračný poplatok okrem cvičení zahŕňa: ubytovanie 2 noci / 3 dni – ubytovanie v dvojlôžkových izbách. Strava: Piatok: obed, večera. Sobota: raňajky, obed, večera. Nedela: raňajky, obed )

Radi by sme Vás upozornili, že sa počas tábora pre každého účastníka podáva vegetariánska strava.

REGISTRÁCIA: info@meteorit-theatre.com

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE:

Registrácia je vždy platná po uhradení účastníckeho poplatku. Ihneď ako poplatok nabehne na účet divadla posielame potvrdenie o platnosti registrácie. Registrácia sa uzatvára, keď sa do tábora všetky miesta zaplnia.

Registračný poplatok je nenavratný. V prípade ak a neviete zúčastniť tábora, bez problémov Vás preregistrujeme do niektorého iného tábora, ktorý si vyberiete z ponúk divadla Meteorit. Účastnícky poplatok je možné ju previesť na inú osobu.

korok