ČARO ANDERSENOVÝCH ROZPRÁVOK

Vstúpte do kúzelnej zimnej Ríše rozprávok a nechajte sa očariť Andersenovými príbehmi

 

„Na známosť sa všetkým dáva, že túto zimu vám v našej Ríši rozprávok predstavíme jedinečné diela z pera výnimočného muža – H. CH. Andersena. Nechajte sa uchvátiť čarom jeho príbehov, ktoré sú naplnené silou a odvahou hrdinov a víťazstvom lásky a dobra nad zlom a nenávisťou. Andersenove nadčasové rozprávky sa dotkli sŕdc mnohých generácií a ako ambasádor Ríše rozprávok pevne verím, že ani dnešné deti nesmú zabúdať na jeho pozoruhodný odkaz. Vitajte v čarovnej ríši Andersenových rozprávok!“

S pozdravom Augustín Kdebolotambolo,

veľvyslanec Ríše rozprávok

 

Čo vás na výprave za Andersenom čaká?

 

Ako veľvyslanec Ríše rozprávok vám chcem ponúknuť oveľa viac ako iba veľkolepé divadelné predstavenie. Hodlám vám darovať ozajstnú radosť a zážitok z hravého učenia.

Veď ako by som mohol dopustiť, aby sa na tak významného spisovateľa, ako bol H.CH. Andersen, mohlo zabudnúť ? To jednoducho neprichádza do úvahy! A preto som si pozval na pomoc Cypriána Čárimáriho, aby premenil Stredisko kultúry Bratislava Nové Mesto na skutočnú zimnú rozprávkovú krajinu. Spolu s našimi rozprávkovými bytosťami sme si pre vás pripravili množstvo nádherných prekvapení a neopakovateľných zážitkov, aby ste sa mohli ponoriť do života a diel tohto výnimočného autora. Bude to jeden skutočne dobrodružný AnderSEN.

 

Pre koho je cesta za Andersenom určená?

Náš program odporúčame pre žiakov prvého stupňa základných škôl a deti materských škôl (veková skupina od 5 – 11 rokov).

 

Dátum výprav za Andersenom:

  1. decembra (utorok) od 09:00 hod
  2. decembra (streda) od 09.00 hod
  3. decembra (štvrtok) od 09.00 hod
  4. decembra (piatok) od 09:00 hod

 

 

Miesto:

Stredisko kultúry, Bratislava Nové mesto, Vajnorská 21, Bratislava 831 03

 

Program

Dĺžka: 2 hodiny 20 minút vrátane dvoch prestávok

 

  • Kráľovský uvítací ceremoniál – vitajte v rozprávkovej ríši H. CH. Andersena

Pripravte sa, pretože v našej ríši NIČ NIE JE OBYČAJNÉ (a veruže, nehrozí ani nuda). Rozprávkové bytosti zorganizujú kráľovský uvítací ceremoniál sprevádzaný veľkolepým hudobným koncertom. Čarodejníci, akoby zázrakom, všetkých malých zvedavých divákov usadia a čarovnou paličkou nechajú zmiznúť ich kabáty do šatne. A keďže sa radi predvádzajú, isto vám ukážu aj nejaké iné triky.

Pred predstavením vás čakajú zimomriavky – ale nebojte, nebude to od zimy, to vás len náš rozprávkový orchester bude tešiť svojou okúzľujúcou hudbou.

 

 

Keď sa usadíte do divadelného hľadiska, príbeh o Snehovej kráľovnej vás vnorí do svojho studeného, snehového sveta. Na dobrodružnej ceste zimnou krajinou do kráľovstva ľadu vás prekvapí Gerdino odvážne srdce. Nebudú chýbať úchvatné tanečné choreografie a nádherné divadelné kostýmy.

 

 

  • Divadelné predstavenie: Snehová kráľovná

Počuli ste už niekedy, ako si severný vietor zvykne hvízdať? Rozpráva stratené príbehy. Verte, nie každý ich dokáže počuť. Ten najkrajší z príbehov o zamrznutom srdci a stratenej láske vám predstavíme v zimnej Ríši H. CH. Andersena. Tento príbeh dlho driemal, skrytý v nekonečnej snehobielej krajine pod prikrývkou ťažkých ľadových závejov. Napriek tomu, že je studený ako kus ľadu, vždy chytí za srdce malých aj veľkých. Niekedy ho vietor Severák v zime namaľuje na okná v podobe krásnych ľadových kvetov. Slúži ako pripomienka sily lásky, ktorá roztopila zamrznuté srdce malého chlapca a zvíťazila nad najsilnejším kúzlom snehovej kráľovnej. Poďte si s nami užiť toto ľadové dobrodružstvo.

Dĺžka predstavenia: 1 hodina 30 minút.

Predstavenie sa odohrá s jednou 15 minútovou prestávkou počas hry a jednou 20 minútovou prestávkou po nej.  

 

  • Kvíz knižných škriatkov / Zážitkové učenie o živote a diele H.CH. Andersena

 

Keď veselý potlesk v hľadisku začne doznievať a vy už budete mať pocit, že tento obdivuhodný príbeh sa celkom určite skončil, nebude to tak! Naši rozprávkoví knižní škriatkovia, ktorí sa starajú o poklady H. Ch. Andersena, rozveselia publikum náučným rozprávkovým kvízom.

Deti sa dozvedia všetko dôležité o živote spisovateľa a jeho dielach. Rozprávky H.Ch. Andersena sú obrovským pokladom svetovej literatúry a naši škriatkovia vedia, že o skutočné poklady sa treba podeliť.

 

  • Rozlúčka, sladké prekvapenie a možnosť odfotiť sa s našimi hrdinami

 

No a keďže každá rozprávka má svoj šťastný koniec, aj deň v Ríši rozprávok sa predsa musí skončiť radostne. Na záver deti prekvapí Dedo Mráz, ktorý všetkým prinesie malý darček. Rozprávkové bytosti mu budú usilovne pomáhať a tancovať od radosti spolu s deťmi. O hudobný sprievod sa postará náš rozprávkový orchester. Deti, ktoré si chcú vytvoriť krásnu pamiatku, sa budú môcť odfotiť s našimi rozprávkovými hrdinami alebo Dedom Mrázom.

 

 

My, rozprávkové bytosti, samozrejme vieme čarovať. Našou najtajnejšou kúzelnou ingredienciou je čarovná atmosféra, tú však nevieme vytvoriť bez vás. Srdečne vás pozývame do Andersenovej Ríše rozprávok.

 

Miesto programu: Stredisko kultúry, Bratislava- Nové Mesto, Vajnorská 21, 831 03 Bratislava

 

 

Pridajte sa k nám a zarezervujte si miesto ešte dnes!

Ako na to?

1. Stačí nám napísať na info@risarozpravok.com , ktorý termín vám vyhovuje a koľko žiakov / detí chcete prihlásiť. Do predmetu prosíme uviesť: ČARO ANDERSENOVÝCH ROZPRÁVOK

 

2. Preveríme voľné miesta a budeme vás spätne kontaktovať. E-Mailom vám potvrdíme, či je vami vybraný termín ešte k dispozícií. Na základe tohto potvrdzujúceho e-mailu, bude možné realizovať záväznú rezerváciu.

3. Záväzná rezervácia: Na potvrdenie rezervácie je potrebné uhradiť vopred 50% ( 7,50, Eur / dieťa)  z celkovej ceny (15,- Eur / dieťa ) vstupného.

Program pre sprevádzajúcich učiteľov  je ZDARMA!

Pozor: Táto cena je platná pri registrácii a kúpe lístkov do 25. mája 2024. Po tomto termíne sa cena vstupenky zvýši na 17,- Eur / dieťa.

4.Po obdržaní platby vám bude e-mailom zaslané potvrdenie o platnosti registrácie.  Zostatkovú cenu za podujatie je potrebné uhradiť v hotovosti na mieste. Celková cena sa prispôsobí reálnemu počtu žiakov, ktorí sa na podujatia zúčastnia (ak by sa počet žiakov znížil v dôsledku choroby a pod.) Všetky potrebné účtovné doklady vám budú vystavené na mieste.

 

Tešíme sa na náš spoločný, zimný AnderSEN.

 

Augustín Kdebolotambolo

Veľvyslanec Ríše rozprávok

korok