DRAMATICKÝ KURZ PRE MLÁDEŽ OD 20. januára 2024 / Trojmesačný kurz herectva a rozvoja osobnosti pre mládež. REGISTRÁCIA OTVORENÁ

Podporte sebavedomie svojho teenagera pomocou divadelných techník

Rozvíjanie sebaistoty a komunikačných zručností prostredníctvom dramatických techník

Dramatické techniky sú silným nástrojom na rozvíjanie sociálnych a emocionálnych zručností u mladých ľudí. Na našich kurzoch vedieme teenagerov k tomu, aby objavili silu sebavyjadrenia a vytvárania prostredníctvom divadla. Týmto spôsobom im pomáhame stať sa pozornejšími, viac rozumieť svojim rodičom či spolužiakom a cítiť sa v spoločnosti sebavedomejšie.

Hlavné ciele kurzu:

 Zvýšenie pozornosti:  Dramatické aktivity rozvíjajú pozornosť a naslúchanie, čo vedie
k lepšiemu porozumeniu a spolupráci medzi účastníkmi.

 Oslobodenie tvorivosti: Dramatické cvičenia poskytujú priestor pre osobnú a
kolektívnu tvorivosť, čím pomáhajú mladým ľuďom cítiť sa slobodnejšie a viac
odvážne.

 Rozvoj sociálnych zručností: Dramatické techniky podporujú lepšiu komunikáciu a
porozumenie medzi účastníkmi, čo vedie k lepšej sociálnej interakcii aj mimo
prostredia kurzu.

 Znižovanie trémy: Dramatické aktivity pomáhajú účastníkom prekonávať trému,
ktorá je často spojená s verejným vystupovaním (napríklad v škole) a interakciou s
inými.

Výsledky:

Po účasti na našich kurzoch nám teenageri často hovoria, že cítia zvýšenú odvahu pri odpovediach v škole, naučia sa lepšie porozumieť rodičom či spolužiakom. Tieto kurzy im poskytujú pozornosť, slobodu a priestor na rozvoj, ktorý im umožňuje vybudovať silnejšie sociálne väzby a lepšie sa vyrovnať s každodennými výzvami, ktoré pred nimi stoja v tomto krehkom období, kedy sa formuje ich osobnosť.

Divadlo Meteorit organizuje trojmesačný kurz herectva a rozvoja osobnosti pre mládež.

ZAŽI SOBOTNÚ ZÁBAVU V DIVADLE!

Záujemcov o dramatický krúžok / kurz rozvoja osobnosti pre mládež neustále pribúda, a preto od 20. januára 2024 otvárame novú skupinu.

Študenti majú možnosť počas kurzu rozvíjať svoje komunikačné a prezentačné schopnosti, naučiť sa zvládnuť trému a získať schopnosť prezentovať sa na verejnosti. Študenti dokážu spoznať svoje schopnosti a výborne ich ďalej rozvíjať.

Počas kurzu kladieme veľký dôraz na to, aby sa účastníci hlbšie oboznámili aj s dielami svetoznámych dramatikov, ako napríklad: Shakespeare, Moliere, Goldoni, Ibsen, Čechov…

Odporúčaná veková kategória: od 12 do 17 rokov

REGISTRÁCIA: info@meteorit-theatre.com

Do predmetu prosíme uviesť: trojmesačný kurz pre mládež

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE:

Začiatok kurzu: 20. januára  2024 (sobota) 13.00 hod
Trvanie kurzu: 3 mesiace (týždenne 1 x 2 hodiny, každý týždeň v sobotu od 13.00 do 15.00)

Slávnostné ukončenie kurzu (odohranie predstavenia) SA KONÁ V SOBOTU :

4. mája 2024 o 16:00 hod

POZOR!
Kurz sa v dňoch 02. marca, 09. marca, 30. marca sa kvôli  jarným prázdninám a Veľkonočným sviatkom nekoná čo samozrejme neovplyvní počet stretnutí.

Miesto konania kurzu: Bratislava, Pistoriho palác (Štefánikova 25.)

Tým divadla Meteorit vyhradzuje právo zmeniť miesto konania uvedené vo výzve (Štefánikova 25. Bratislava I.) do iných priestorov divadla Meteorit nachádzajúcich sa v centre Bratislavy.

Odporúčaná veková kategória: od 12 do 17  rokov

Vedúci kurzu: Róbert Csontos, herec-režisér

Účastnícky poplatok: 348,- EUR ( na celé trvanie kurzu )

Uhradený registračný poplatok je nevratný.

V prípade ak sa Vaše dieťa nevie kurzu zúčastniť z akéhokoľvek dôvodu, môžete kurz presunúť na nasledovný možný termín, kde vaše dieťa bez problémov preregistrujeme.

O Kurze

V priebehu skúškového obdobia sa študenti prostredníctvom hier, cvičení a príslušných tréningov zameriavajú predovšetkým na rozvoj koncentrácie, zvládanie trémy a zlepšovanie rečových schopností. Tieto zručnosti môžu výrazne pomôcť v zlepšovaní schopnosti sústrediť sa, čo môže mladým ľuďom prospievať nielen na javisku, ale aj pri dosahovaní lepších výsledkov vo škole.

 

Na záver kurzu, v spolupráci s jeho účastníkmi, spoločne pripravíme a uvedieme divadelnú hru, ktorá bude nacvičovaná v priebehu kurzu. Účastníci tak budú mať možnosť nielen predviesť divadelnú hru, ale aj spolupracovať na jej tvorbe počas celého kurzu.

Súčasťou kurzu sú :

Kurz zahŕňa cvičenia zamerané na prekonanie trémy, posilnenie schopnosti sústrediť sa, zvýšenie vnímavosti a objavovanie vlastných skrytých talentov. Ponúkame overené stratégie na zvládanie negatívnych myšlienok, ktoré nás brzdia v dosahovaní osobných cieľov. Kurz tiež zahŕňa relaxačné cvičenia, pohybové cvičenia, fyzioterapeutické cvičenia pre správne používanie tela, rétorické cvičenia a príležitosti na zlepšenie verbálnych a neverbálnych komunikačných schopností.

UŽITOČNÁ INFORMÁCIA:

Vždy rátame tým, že kvôli chorobe alebo iným okolnostiam sa dieťa nevie zúčastniť kurzu. Keďže je pre nás dôležité, aby každý účastník získal na kurzoch čo najviac vedomostí a mal krásne zážitky, tak posledné 2 stretnutia budú predĺžené o hodinu, aby bolo prípadné meškanie vynahradené.

Počas kurzu je zabezpečený pitný režim.

Kurz sa v dňoch 02. marca, 09. marca, 30. marca sa kvôli  jarným prázdninám a Veľkonočným sviatkom nekoná čo samozrejme neovplyvní počet stretnutí.

Registrácia: info@meteorit-theatre.com

Viac informácií na tel. čísle: 0907132616

PRIHLÁS SA TERAZ

  Galéria

  Markéta D.
  Read More
  Kurz som zacala navstevovat v roku 2014, na odporucanie kamaratky s ktorou som sa stretla den pred mojim nastupom do nemocnice na zaciatku dlhej liecby, ktoru som mala pred sebou. Po jej opise kurzu som vedela, ze raz sa tam prihlásim aj ja…a po niekolkych mesiacoch, po skonceni najnáročnejšej etapy liecby, som sa na kurz prihlásila. Prešlo takmer desať rokov a na kurzy chodim stale. Divadlo, kurzy,cvicenia: to je psychohygiena, zabava, oddych, spoznanie samého seba, prekonávanie hranic. V divadle moze byt kazdy tym kym chce a moze robit to co chce. Kurz odporúčam presne pre vyssie spomenute kvality a charakteristiky, ktore Meteorit a ludia co ho vytvárajú ma. Je to nevídaný prirodny ukaz. Režisér vytvoril jedinečný paralelny Vesmir, do ktoreho uz chcem patriť navždy a mal by to vyskusat kazdy, kto citi, ze jeho život potrebuje novu dimenziu.
  Alena
  Read More
  Na Dramatický kurz / kurz rozvoja osobnosti som sa prihlásila, pretože som chcela čeliť svojmu najväčšiemu strachu - strachu z verejného vystupovania. Pred pár rokmi som kvôli tomu absolvovala aj známy rečnícky kurz avšak bez výraznejšej zmeny, neodvážila som sa postaviť pred publikum a rečniť. Zmena nastala až po kurze v Divadle Meteorit. Vďaka citlivému prístupu pána režiséra a cvičeniam, ktoré na kurze robíme si vystupovanie na pódiu začínam užívať. V bežnom živote pri komunikácii s ľuďmi som uvoľnenejšia a otvorenejšia. Celkovo sa mi zlepšila kvalita života a oveľa ľahšie dokážem svojmu okoliu povedať, čo potrebujem. Dovolím si tvrdiť, že tento kurz mi zmenil život a odporúčam ho každému.
  Mariana Trstikova
  Read More
  Kurzy rozvoja osobnosti v divadle Meteorit boli pre mna splnenym snom o ucinkovani v divadle. Cvicenia, praca s kolegami, hlasom, prejav, pohyb a k tomu cela tvorba divadelneho predstavenia, bolo vystupenie z komfortnej zony, neskutocny zazitok, spoznanie samej seba a uzasnych ludi okolo. Kazdemu, kto sa zaujima o divadlo, chce na sebe pracovat, zlepsit svoj prejav a vystupovanie na verejnosti to odporucam. Nejde o to, dokazat nieco sebe, ale naucit sa o sebe viac, ako clovek caka. S pokorou, respektom a otvorenym srdcom.
  Magdaléna
  Read More
  Čo mi dáva divadlo Meteorit? Na prvý kurz som sa prihlásila, lebo som chcela okúsiť ten pocit stáť na doskách, ktoré znamenajú svet...chcela som si vyskúšať na vlastnej koži či dokážem existovať/interpretovať divadelné postavy ...bola to len taká túžba dotknúť sa pozlátka.... Našťastie som včas pochopila, že cieľom dramatického kurzu je niečo úplne iné.... niečo, čo ma posunie vpred v mojom živote, obohatí v mojom vnímaní, otvorí mi oči, pomôže mi nájsť cestu k samej sebe a pochopiť ľudí a vzťahy vôkol mňa. Navštevujem dramatické kurzy už ôsmu divadelnú sezónu a viem, že mám pred sebou ešte dlhú a krásnu cestu sebaspoznávania skrze rôzne cvičenia na vnímanie partnerov/priestoru, skrze divadelné postavy....a v neposlednej rade vďaka patrí Róbertovi Csontosovi, ktorý nás na kurzoch vedie a sprevádza, aby sme si mohli dovoliť prežívať to čo cítime "tu a teraz"....
  Betka
  Read More
  Meteorit... Skutočný život a svet v takom mensom svete a predsa tak velky. Je to ovela viac ako divadlo. Miesto, kde masky su zbytocne a nemusis nic hrat. Chces sa dozvedieť o sebe viac, ci spoznat kopec skvelých ľudí, zabavit sa, alebo len tak existovať, byť? Tak príď medzi nás. Ja si plním detsky sen. Ale dava mi to ovela viac. Stále a stále objavujem niečo nové, čo ma v zivote posúva dopredu, stale je co objavovat a rozvijat. Ďakujem Robert Csontos za mnozstvo krasnych zazitkov a mnoho prilezitosti objavovat zivot. Su to dosky, co znamenaju nielen svet, ale aj skutočný život na malom javisku.
  Petra Štangová
  Read More
  Ak vás vaša duša požiada, aby ste sem zašli, nepýtajte sa jej prečo. Nebojujte, nehľadajte odpoveď. Len ticho načúvajte a vnímajte. Získate to, čo hľadáme všetci. Dobré vzťahy, priateľov, lásku. Môžete si tu zažiť všetko, pretože TU je dovolené všetko. Meteorit počas svojho preletu atmosférou stratí väčšinu svojej hmoty. Ak dopadne na zemský povrch neostane ho veľa. Divadelný Meteorit je však niečo absolútne. Zanechá vo vás množstvo energie, jednoducho vám ju odovzdá ak sa rozhodnete ju prijať. Dodá vám silu bojovať, milovať, žiť a usmievať sa. Ľudia, ktorí ho tvoria sú vašimi očami cez ktoré vidíte svoj lepší a krajší obraz v budúcnosti. Tento Meteorit nepremrhá pri svojom prelete ani jeden mikrogram svojej energie, pretože tá sa rozptýli vo vás. A vy sa nájdete.
  Mirka N.
  Read More
  Stať sa jednou z pravidelných účastníčok dramatických kurzov v Meteorite od 10/2021 bolo jedným z najlepších rozhodnutí v náročnej etape môjho života. V jednaní a rozhovoroch s inými ľuďmi som viac otvorená a sebaistá, viac si dokážem uvedomiť účinky môjho osobného vplyvu na druhých, viem ľahšie preklenúť negativizmus okolia a viac si cením svoju vlastnú hodnotu. Kurzy v Meteorite rozhodne odporúčam, pretože hravou formou, pomocou rôznych zaujímavých cvičení, som sa naučila lepšie rozoznávať emócie, používať hlas, držanie tela aj využívať priestor na vyjadrenie mojich pocitov, nálady a postojov. Čo som sa naučila o sebe samej sa stalo mojou súčasťou. Ďakujem vedeniu divadla Meterorit za vytvorenie príjemného a bezpečného prostredia, v ktorom človek môže zistiť kým je a spoznať samého seba podstatne lepšie.
  Iveta
  Read More
  Kurz rozvoja osobnosti som začala navštevovať pretože ma kamarátka úplnou náhodou zobrala na predstavenie jej známeho ktorý navštevoval toto divadlo. Keďže som bola v obdobi skúšania nových veci hneď sa mi to zapáčilo . Cvičenia ktoré sa robia na kurzoch mi veľmi pomohli v naučení sa vnímania druhých ľudí a tým lepšej komunikácii , pochopenia , srdečnejšiemu venovaniu času druhému človeku , spoznala som veľa nových dobrých ľudí. Keďže toto divadlo navštevujem už 5 rokov stalo sa to mojim najobľúbenejším hobby , miestom na oddych po práci , miestom kde “všetky emócie sú dovolené”a odporučila by som to všetkým ,ktorí chcú v živote zmenu , nové hobby , chcú sa naučit lepšej komunikácii aj ľudom ktorí majú trému , sú introverti ale naopak aj extroverti , pripadne aj ľudom ktorí majú radi divadlo.. povedala by som že všetkým ktorí chcú zažiť niečo nové, v niečom sa prekonať a prídu s otvoreným srdcom.
  Eva
  Read More
  Už nejaký čas som si uvedomovala, že sa moje vnímanie a život rozvíja príliš jednostranne. Stotožnila som sa s rolami, ktoré sú dané rodinou, predmetom štúdia, prácou, ktorou sa živíme, prostredím. Ale to nie som ja, alebo aspoň nie celá ja. Každá osobnosť v sebe skrýva mnoho stránok, farieb, odtieňov. Cítila som potrebu vyskúšať si aspoň na chvíľu stať sa niekým iným. Vrátiť do času, keď ste sa ešte slobodne mohli rozhodnúť , kým sa stanete. Keď som sa dozvedela o divadle Meteorit, neváhala som ani chvíľu.Bola to jediná možnosť, ktorú som našla, kde neexistuje veková diskriminácia účastníkov. Nebolo to do 25, ani do 39 rokov!!! Ja som mala už pri prvom stretnutí s Meteoritom oveľa viac. Potvrdila som si, to čo som už vlastne vedela. Vždy, v každom veku, v každej situácii máte slobodu voľby. Je to inšpirujúce a oslobodzujúce. Stačí sa rozhliadnuť a vykročiť. Pridala som si do života nové - už tretie motto: „... to, čo si nosíš v sebe, Ti nikto nemôže vziať.“ (Dr. Edith Eva Eger). V Meteorite a komunite okolo neho so stretla skvelých, inšpirujúcich a aktívnych ľudí. Sú pre mňa únikom pred „zlobou, rozhádanosťou a hate-om“ v spoločnosti. Môžete slobodne otvoriť dušu, prejaviť emócie, môžete vždy a znova prežívať príbehy. Tie večné, nesmrteľné, ale aj moderné a inovatívne. Róbert Csontos sa nebojí žiadnej témy a hlavne verí vo Vaše sily. A spolu dokážete aj nemožné.
  Zuzana Frešo
  Read More
  Kurzy v Meteorite mi zachránili život 🙂 Po dvoch materských som sa cítila vo väčšine prípadov len ako matka, nemala som čas na seba, resp. nevedela som si ho na seba nájsť. Až raz ma kamoška nahovorila na kurz. Pamätám si presne moment, keď som si v divadle umývala na záchode ruky, pozrela som sa do zrkadla a uvedomila som si samú seba. V tom momente som nebola matka, bola som to opäť JA. Odvtedy sa veľa v mojom živote zmenilo, som šťastná a už aj tretiu materskú divadelníčim s mojimi novými dôvernými priateľkami a priateľmi z Meteoritu. Daco take? Inak som sa aj dojala, ze aka som vdacna
  Martina
  Read More
  Moja túžba hrať v divadle bola vždy veľká, vždy keď som chodila do divadla som si vravela, ako by som sa hneď k hercom pridala. Kurzy sú úplne zázračné, človek ani netuší, čo dokáže vzájomná energia, ktorú dávame a prijímame, vytvoriť. Spojenie ľudí prinieslo vždy takú krásnu atmosféru a mňa vždy najviac teší, že môžeme svojim dielom urobiť radosť druhým. Odporúčam skutočne všetkým bez ohľadu na vek, objavíte v sebe nepoznané a dokážete to pretaviť do reálneho života.
  Anežka
  Read More
  Naucila som sa tu to, co som niekde na pol ceste zivotom stratila: sustredit sa v komunikacii na partnera a byt duchom plne pritomna na danom mieste a v danom momente, TU a TERAZ! DAKUJEM
  Juraj Szabó
  Read More
  V rámci práce mám za úlohu viesť konferencie, školenia. Mal som ale veľký problém s vystupovaním na verejnosti. Vďaka kurzu už problém s komunikáciou pred ľuďmi nemám. Každé školenie si užívam.
  Zuzana Furmanczuk
  Read More
  Dramatické kurzy som začala navštevovať pred šiestimi rokmi po druhej materskej, s cieľom zabaviť sa a odreagovať sa od denných povinností. Vtedy som ešte netušila, že tento koníček prerastie do absolútnej lásky k divadlu a k javisku.. a už vôbec nie, že skupinka ľudí, ktorých na začiatku spojila iba zvedavosť a chuť zažiť niečo nové, bude o pár rokov neskôr schopná hrať plnohodnotné divadelné predstavenia z dielne svetoznámych autorov.
  Matej Z.
  Read More
  Roky som bojoval s trémou a bol som až príliš utiahnutý. Neveril som v tom, že sa to dá zmeniť. Odkedy navštevujem kurzy, ktoré vedie Robert, môj život sa skvalitnil. Každý týždeň a to už sedem rokov sa na kurzoch odreagujem a hltám každú inštrukciu. Trému už nemám a ako to Robert hovorí čím viac existujem tu a teraz!
  Ľubica Farkasová
  Read More
  Na kurz rozvoja osobnosti som sa prihlásila preto, lebo som cítila, že sa potrebujem naučiť pracovať s hlasom, s prejavom a tiež s vystupovaním ako takým. Sama pomáham ľuďom v  sebarozvoji, a preto ma tento kurz oslovil o to viac. Práca na sebe je celoživotný proces a som veľmi rada, že som tento kurz absolvovala. Kurz by som odporúčala každému, koho láka divadelný svet, kto pracuje na sebe, kto pracuje s ľuďmi. A aj tým, ktorí "trpia" trémou z vystupovania na verejnosti. Ďakujem!
  Tomáš
  Read More
  Pred niekoľkými rokmi som si nevedel predstaviť, že sa postavím pred skupinu ľudí. Teraz si to užívam. Kurzy navštevujú aj moje deti a je krásne, ako si navzájom držíme palce.
  Lenka Krajčíková
  Read More
  Vždy ma lákalo divadlo, chcela som vyskúšať, aký je to pocit, čo sa na javisku odohráva… a tiež sa snažím venovať čas sebarozvoju, aby som lepšie vedela pochopiť svoje pocity a kto vlastne som, tento kurz bol ideálnym spojením toho čo som hľadala 🙂 Uvedomila som si, že aj ja som dôležitá, že nič nemusím, ale môžem. Skratka niekedy sa netreba príliš zamýšľať a prehovárať samého seba či niečo urobiť, len prijať a znášať pocit diskomfortu, nevytvárať si domnienky vopred, skratka sa nechať unášať momentom tu a teraz…len existovať…. Kurz vám ukáže a pomôže lepšie spoznať nie len samého seba, ale prijať aj odlišnosť iných ľudí, príde uvedomenie, že je normálne, ak je každý z nás iný, spoznáte veľa fajn ľudí a vyskúšate si aké je to herecké remeslo 🙂
  Dušan Velecký
  Read More
  Pre mňa je divadlo najlepšia zábava.
  Previous
  Next
  korok