Divadlo a štáb

Vysnívaný Meteorit

(Prípadová štúdia Meteorit – Ak nie je možné systém zmeniť, treba ho obísť.)

Naše predstavy o tom, ako veci fungujú a ako by mali vyzerať sa mnohokrát stretávajú s ťažko zdolateľnými, či dokonca neprekonateľnými prekážkami. Ak sa vám to stane pri realizácii vášho sna o divadle, je najvyšší čas založiť si vlastné. Róbert Csontos, zakladateľ a riaditeľ Medzinárodného divadla Meteorit, sa rozhodol robiť divadlo aké má rád a tak ako sa mu páči. Kvalita je na posúdení divákov, avšak fakt, že divadlo započalo pätnásty rok svojej existencie o niečom vypovedá.

Súčasnosť

Medzinárodný Meteorit

Špecifikom divadla Meteorit, vzhľadom k iným divadlám v bratislavskom regióne, je jeho podtitul „medzinárodné divadlo“. V skratke znamená asi toľko, že na tvorbe a realizácií hier sa podieľajú aktéri z viacerých krajín Európy. Mnohonárodný a viacjazyčný charakter hier je ozvláštnený častým spájaním činohernej a tanečnej zložky, čím dochádza k vzniku jedinečných predstavení.
Cieľom organizátorov je vybudovať priestor, v ktorom by sa zužitkovali rôzne pohľady a prístupy k súčasným inscenačným postupom a taktiež vytvoriť prostredie pre vzájomné prelínanie kultúr európskeho regiónu.

(mnoho)Žánrový Meteorit

V divadelnej klasike (napr. antickí autori, W. Shakespeare) a súčasných drámach (napr. E. Ensler) účinkujú herci a tanečníci zo Slovenska, Česka, Maďarska, Estónska či Bosny a Hercegoviny (ich mená sú u nás často neznáme, no ich talent je nesporný a cenený). Nezabúda sa ani na detského diváka, ktorý sa môže dosýta vyžiť pri inscenáciách klasických svetoznámych rozprávok (napr. Popoluška, Snehová kráľovná) a zvláštnou špecialitou je desaťdňový detský raj – festival „Potulky rozprávkovou krajinou“ v Kolárove.
Divadlo Meteorit sa neobmedzuje len na vlastnú produkciu. Svoje priestory poskytuje mnohým zahraničným divadelným súborom, ktoré na Slovensku hosťujú v rámci každoročného Festivalu Meteorit, mladým začínajúcim slovenským hudobným kapelám, či zahraničným hudobným interpretom s celosvetovým renomé.

Náš divadelný štáb

ING. ARCH. ZUZANA ZACHAROVÁ
ING. ARCH. ZUZANA ZACHAROVÁ
scénografka
Róbert Csontos
Róbert Csontos
Herec, režisér, riaditeľ Medzinárodného divadla Meteorit
Anna Gulyás
Anna Gulyás
vedúci choreograf
Andrea Szmatana
Andrea Szmatana
lektor spevu
Marcela Lendvaiová
Marcela Lendvaiová
herečka
Zsófi Korponay
Zsófi Korponay
herečka, speváčka, lektorka spevu
Andrea Halászová
Andrea Halászová
herečka
Peter Perger
Peter Perger
herec
Monika Vontszemuová
Monika Vontszemuová
návrhárka kostýmov
Dóra Asztalos
Dóra Asztalos
tanečný umelec
Daniel Zelenák
Daniel Zelenák
lektor
Panni Somi
choreograf
Anett Kállai – Tóth
fotograf
Monika Kempová
produkcia
korok